W środę 6 grudnia 2017 roku został podpisany akt erekcyjny i wmurowany kamień węgielny pod budowę przedszkola, które powstanie obok Szkoły Podstawowej w Otrębusach przy ul. Piaseckiego. Prace już trwają, a budowa ma zakończyć się w drugiej połowie 2018 roku. 

Gmina Brwinów sukcesywnie realizuje inwestycje oświatowe. W 2015 roku został oddany do użytku budynek gimnazjum w Otrębusach o powierzchni 1,5 tys. m², a 1 września br. została otwarta pasywna hala sportowa w Brwinowie. Następną, już rozpoczętą inwestycją, jest budowa nowego przedszkola w Otrębusach

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego nowej większej siedziby dla przedszkola w Otrebusach gości powitała Irena Tokarewicz-Romanowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Otrębusach. W swoim przemówieniu burmistrz Arkadiusz Kosiński podkreślił, jak bardzo ważna jest to inwestycja w gminie Brwinów i dla przedszkola w Otrębusach, które do tej pory dysponowała niewielkim budynkiem. Na uroczystość przybyli m.in. byłe dyrektorki i emerytowane nauczycielki przedszkola, władze oraz radni gminy Brwinów, sołtysi, dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, komendant OSP w Brwinowie,  przedstawiciele wykonawcy – firmy Rosa-Bud SA, projektant przedszkola oraz inspektorzy nadzoru. Poświęcenia kamienia węgielnego dokonał ks. Bolesław Bolek, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Otrębusach. Wartość inwestycji to 6 281 064,30 zł.

Powierzchnia zabudowy nowego przedszkola wynosi 1 743,82 m kw. W projekcie parterowego budynku znalazły się m.in. cztery sale zajęciowe wyposażone w oddzielne łazienki oraz magazynki podręczne, sala rytmiczno-ruchowa, część biurowa z pokojem nauczycielskim, pokojem medycznym, sekretariatem i gabinetem dyrektora, archiwa, serwerownia, sanitariaty, część techniczna z kotłownią i pomieszczeniami gospodarczymi. Przedszkole będzie posiadać także własną kuchnię wraz z całym zapleczem: zmywalnią, obieralnią, magazynami i innymi pomieszczeniami. Powstaną również dwa place zabaw – jeden na wewnętrznym dziedzińcu, a drugi na tyłach budynku.