Szkoła Podstawowa z Żółwina uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Dzieciaki do Rakiet”. W ramach realizacji programu szkoła zostanie wyposażona w sprzęt do minitenisa, przeszkolona zostanie kadra do prowadzenia zajęć tenisowych oraz organizowane będą turnieje sportowe. Zwycięska drużyna pojedzie w nagrodę do Disneylandu w Paryżu.


Z inicjatywy Klubu Sportowego Tennis Life Szkoła Podstawowa w Żółwinie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Brwinowie walczyły o udział w projekcie „Dzieciaki do Rakiet”. Jest to wspólne przedsięwzięcie banku BGŻ BNP Paribas i Polskiego Związku Tenisowego. Aby wziąć udział w konkursie, szkoły nagrały krótkie filmy, które miały zachęcić internautów do głosowania. Rekrutacja trwała do końca października, zgłosiło się 113 szkół z całej Polski. Dwie szkoły z gminy Brwinów walczyły w regionie warszawskim o pięć premiowanych miejsc.


Dzięki mobilizacji KS Tennis Life, dzieci, rodziców i nauczycieli, filmik „Od Żółwika do Federera” uzyskał czwarte miejsce w głosowaniu internautów, a szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie jako jedna z 50.


Już w listopadzie zostaną przeprowadzone przez szkoleniowców Polskiego Związku Tenisowego dwudniowe szkolenia, mające na celu zapoznanie nauczycieli z podstawami metodycznymi nauczania tenisa według najnowszych metod szkoleniowych oraz z przygotowaniem jej do rywalizacji drużynowej, stanowiącej integralną część akcji „Dzieciaki do Rakiet”.– Postaramy się znaleźć wśród tych dzieci sportowe talenty i wychować z nich mistrzów tenisa – zapowiada prezes KS Tennis Life Waldemar Cecuła.


W okresie od 1 do 31 marca 2018 roku odbędą się rozgrywki wewnątrzszkolne, mające na celu wyłonienie reprezentacji szkoły, która weźmie udział w rozgrywkach międzyszkolnych. W kwietniu planowane jest zorganizowanie zawodów, w których weźmie udział 50 szkół z 10 miast . Do wielkiego finału, który odbędzie się w czerwcu 2018 r., zostaną zakwalifikowane po dwie szkoły, które zajmą najwyższe miejsca w swoich miastach. Zwycięska drużyna (zwycięzca turnieju finałowego) otrzyma nagrodę specjalną – wyjazd do Disneylandu w Paryżu.