Gmina Brwinów włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i ogłasza piątek 22 września Dniem bez Samochodu. Wszyscy będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów brwinowską komunikacją miejską.

Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”, a głównym tematem jest „Dzielenie się mobilnością”. Mieszkańcy, którzy korzystają ze wspólnych, tym samym ekologicznych form transportu, takich jak komunikacja miejska, przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Gmina Brwinów z jednej strony rozbudowuje sieć dróg rowerowych, ale też w ostatnich latach znacznie zadbała o rozwój komunikacji miejskiej. Dziesięć linii umożliwia podróżowanie do szkoły i do pracy, łączy też gminę Brwinów z sąsiednimi miejscowościami – Pruszkowem, Nadarzynem, Podkową Leśną i Błoniem.

W piątek 22 września z okazji Dnia BEZ Samochodu będzie można podróżować brwinowską komunikacją miejską za darmo. Gmina chce w ten sposób zachęcić do wypróbowania alternatywnego sposobu podróżowania. Na co dzień cena biletu normalnego wynosi 3 zł, ale mieszkańcy gminy Brwinów, którzy posiadają Brwinowską Kartę Mieszkańca korzystają ze specjalnych zniżek – dorośli płacą wówczas 1 zł, a dzieci i młodzież ucząca się i studiująca na studiach dziennych do 26. roku życia korzysta z przejazdów za darmo. Bezpłatnie mogą też podróżować seniorzy, którzy ukończyli 70 rok życia (na podstawie dowodu osobistego).

Od środy 20 września do piątku 22 września na stronie społecznościowej Facebook.com/Brwinow trwać będzie konkurs dotyczący brwinowskiej komunikacji miejskiej. Będzie można zapoznać się z jej funkcjonowaniem i zdobyć nagrody.