Do 11 czerwca trwa pierwszy etap konkursu „To dla mnie ważne”. Mieszkańcy i sympatycy gminy Brwinów są proszeni o oddanie głosu na Eksperymentusa – mobilną szkołę, która będzie przybliżać fascynujący świat nauk ścisłych na podwórkach w Brwinowie, Koszajcu, Mosznie, Biskupicach, Żółwinie i w Otrębusach.

Mobilne centrum Eksperymentus jest projektem zgłoszonym przez Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie oraz Fundację Wieświejak do konkursu „To dla mnie ważne”. – Chcemy wyjść do dzieci z podwórkowymi zajęciami naukowymi. Eksperymenty to nauka i zabawa w jednym – tłumaczy Agnieszka Olejniczak z Działu Wspierania Rodziny ŚOPS. Swój czas na prowadzenie zajęć w ramach Eksperymentusa chcą poświęcić także wolontariusze, którzy już planują wizyty w kolejnych miejscowościach gminy Brwinów. – Zależy nam, aby pozwolić dzieciom uczyć się przez doświadczenie i rozwijać talenty – wyjaśnia Agnieszka Olejniczak, zachęcając do głosowania. Liczy, że dzięki pomocy internautów uda się sfinansować mobilną walizkę, z pomocami naukowymi i materiałami do zajęć, która będzie służyła do poprowadzenia zajęć w różnych miejscach na terenie gminy Brwinów, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. wiejskich podwórek.

W czasie trwania pierwszego etapu konkursu do 11 czerwca każdy może oddać jeden głos z jednego adresu mailowego. Konieczne jest potwierdzenie oddania głosu poprzez kliknięcie linku w mailu, który zostanie wysłany po zalogowaniu.


http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1520,eksperymentus.html


Jeśli pomysłodawcy akcji zdobędą środki na realizację Eksperymentusa, zajęcia rozpoczną się już w wakacje.