Do wypełnienia rozliczenia rocznego PIT pozostało coraz mniej czasu. W czwartek 6 kwietnia 2017 r. w godz. od 10.00 do 15.00 pracownik Urzędu Skarbowego w Pruszkowie będzie pełnić dyżur w Urzędzie Gminy przy ul. Grodziskiej 12 w Brwinowie.

Mieszkańcy gminy będą mogli uzyskać pomoc przy wypełnianiu deklaracji podatkowych na drukach formularzy oraz on-line. Dyżur pełniony będzie w sali konferencyjnej na parterze budynku Urzędu Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12.

 

Gmina Brwinów przeznacza na oświatę znacznie więcej, niż przyznawane dotacje i subwencje. Znaczna część budżetu przeznaczana jest też na inwestycje, zwłaszcza na przebudowy dróg. Na finansowanie tych działań składają się m.in. mieszkańcy, którzy rozliczają swoje podatki PIT, wpisując faktyczny adres zamieszkania w gminie Brwinów. Osoby, które wpisują tutaj swoje adresy zameldowania w innych gminach w Polsce, pomagają w rozwoju samorządów, z których usług nie korzystają na co dzień.

 

Mieszkańcom gminy opłaca się płacić podatki tu, gdzie mieszkają. Nie trzeba się przemeldowywać, nie trzeba składać dodatkowych formularzy. Wystarczy wybrać w deklaracji PIT 37 do rozliczeń podatku Urząd Skarbowy Pruszków i w danych podatnika wpisać swój adres w gminie Brwinów.