W pierwszy weekend kwietnia warto wybrać się m.in. spektakl teatralny dla najmłodszych Drzewo Amrity i Targ Przydasiów.

1 i 2 kwietnia w siedzibie zespołu Mazowsze odbędzie się VI Weekend na Ludowo z zespołem Mazowsze. W programie jarmark produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego (godz. 11-20, wstęp wolny) oraz koncerty PZLPiT Mazowsze (1,2 kwietnia, Matecznik Mazowsze, ul. Świerkowa 2, Otrębusy).

W sobotę i niedzielę Gminny Ośrodek Kultury zaprasza najmłodszych widzów na opowieść z Indii: Drzewo Amrity, czyli przytulajmy się do drzew. W programie także warsztaty ekologiczne (1 kwietnia, godz. 11, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilona 2, Brwinów; 2 kwietnia, godz. 11, świetlica, ul. Krótka 10, Otrębusy).

W sobotnie popołudnie odbędzie się spektakl Teatru Uniwersytetu Każdego Wieku na podstawie baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. (1 kwietnia, godz. 16.00, Scena Kameralna, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilsona 2, Brwinów).

Wiosna to czas porządków, dlatego w niedzielę warto wybrać się na Targ Przydasiów organizowany przez Stowarzyszenie SARNA. Będzie można wymienić się niepotrzebnymi rzeczami, które dla innych mogą okazać się skarbem (2 kwietnia, godz. 10.00-14.00, OSP Brwinów).

W niedzielę  Muzeum Dulag zaprasza na pokazy filmu dokumentalnego „Szesntastu” w reż. W. Dusiewicza. Film opowiada historię szesnastu przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, aresztowanych podstępnie w Pruszkowie 27 i 28 marca 1945 r. przez NKWD i wywiezionych do Moskwy (2 kwietnia, pokazy: godz. 12, 13, 14, 15, Muzeum Dulag, ul. 3 Maja 8A).