Najbliższy weekend 28 i 29 stycznia będzie obfitował w wiele atrakcji. W sobotę będzie możną zobaczyć film niemy z muzyką na żywo, a niedziela upłynie pod znakiem kolęd. Znajdzie się także coś dla miłośników zielarstwa.

 

W sobotę 28 stycznia Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na film niemy z 1928 r.  pt. „Dziewczynka z zapałkami” według Hansa Christiana Andersena. Filmowi będzie towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo przez  Waldemara Rychłego z zespołem w składzie: Joanna Zielecka (flety), Martyna Susek (altówka) i Waldemar Rychły, który zagra na gitarze i dzwonkach (sobota, 28 stycznia, godz. 18.00, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilsona 2, Brwinów).

W niedzielę 29 stycznia wszyscy chętni będą mogli posłuchać koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Kwartetu Prima Vista oraz Chóru Wydartych Domom Kur. Wystąpią oni w kościele NMP Matki Kościoła w Otrębusach przy ul. Sadowej 14 po mszy o godz. 12.00, a wieczorem będą śpiewać w kościele św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej przy ul. Jana Pawła II 7 podczas mszy św. o godz. 18.00.

W niedzielę w Milanówku odbędzie się finał konkursu wokalnego „Kolęda na niebie, kolęda na ziemi”.  wystąpią w nim m.in. dzieci i młodzież z ZS w Otrębusach, ZS w Żółwinie oraz z Przedszkola nr 3 w Brwinowie. Będzie można wysłuchać kolęd, pastorałek oraz piosenek o tematyce świątecznej. Konkurs został objęty honorowym patronatem burmistrza gminy Brwinów (niedziela 29 stycznia, godz. 15.30, Przedszkole nr 1, ul. Fiderkiewicza 43, Milanówek).

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, które w tym roku obchodzi jubileusz 90-lecia swojego istnienia,  zaprasza na wieczór kolęd i pastorałek  (29 stycznia, godz. 16.00 dworek Zagroda, ul. Grodziska 57, Brwinów).

Kora, soki, korzenie, ziołowe przebudzenie to tematyka wykładu zielarskiego, na który zaprasza Uniwersytet Każdego Wieku działający przy Gminnym Ośrodku Kultury (niedziela 29 stycznia, godz. 12, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilsona 2, Brwinów).