W jesienny weekend 26 i 27 listopada warto wyjść z domu na kameralne koncerty, wernisaż wystawy o jedwabiu lub przedostatni w tym roku Targ Przydasiów.

Z pewnością nie zawiodą się fani muzyki – zarówno ci najmłodsi, jak i trochę starsi. Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na prawdziwy rockowy koncert dla dzieci zatytułowany W świecie pop-rocka. Dorota, Kinga i Zbigniew Grądzcy wykonają popularne melodie i motywy z bajek (sobota, 26 listopada: godz. 11 – OKej, ul. Wilsona 2, godz. 15 – OWCA, ul. Cyprysowa 4, Owczarnia; niedziela 27 listopada, godz. 11, świetlica OKej, ul. Krótka 10, Otrębusy).

W sobotę miłośnicy szant będą mogli posłuchać piosenek żeglarskich w wykonaniu zespołu Mechanicy Shanty, istniejącego już od ponad 30 lat. W swoim repertuarze grupa ma także utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass czy country. Mechanicy Shanty koncertowali również w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Zespół zdobywał liczne nagrody na festiwalach pieśni żeglarskiej w Polsce m.in. na Bałtyckim Festiwalu Pieśni Morskiej w Gdyni. Sobotni koncert jest finansowany z budżetu Gminy Brwinów w ramach funduszu sołeckiego (sobota, 26 listopada, godz. 19.30, PATATAJ, ul. Krótka 9, Kanie).

W niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Niespiesznie w składzie Anna Stec, Janusz Potempski oraz Sebastian Joński-Jastrzębowski (niedziela, 27 listopada, godz. 18, OKej ul. Wilsona 2).

Wszyscy, którzy są zainteresowani historią polskiego jedwabnictwa, mogą wybrać się na wernisaż wystawy pt. Na jedwabnym szlaku – wczoraj i dziś (sobota, 26 listopada, godz. 18, OKej, ul. Wilsona 2).

Doskonałą okazją do przejrzenia półek i szaf w poszukiwaniu rzeczy, które wydają się zbędne, a dla  innych mogą okazać się wymarzonym skarbem, będzie Targ Przydasiów zorganizowany przez stowarzyszenie SARNA (niedziela, 27 listopada, godz. 10-14, OSP Brwinów, ul. Pszczelińska 3).