Dzięki anonimowemu obywatelskiemu zgłoszeniu wspólny patrol policji i straży miejskiej zatrzymał w Otrębusach nietrzeźwego kierowcę bez prawa jazdy, który miał 3,25 promila w wydychanym powietrzu.

Zdarzenie miało miejsce 19 lipca przy ul. Tęczowej i Natalińskiej w Otrębusach. Informacja o kierowcy, który sprawia wrażenie nietrzeźwego i porusza się samochodem marki BMW po Otrębusach, dotarła do Komisariatu Policji w Brwinowie i została przekazana do najbliższego patrolu. Policja wraz ze strażnikiem miejskim st. insp. Mirosławem Zientkiem próbowała zatrzymać kierowcę pojazdu, jednak ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Po krótkim pościgu udało go zatrzymać. Pomiar alkomatem wykazał 3,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia.

 

Piratem drogowym okazał się mieszkaniec Otrębus, który jechał pożyczonym autem i w dodatku nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, ani nawet nigdy nie zdał egzaminu na prawo jazdy. Pojazd wrócił do właściciela, a kierowca odpowie za swój czyn. Dzięki postawie obywatelskiej i sprawnemu działaniu służb porządkowych być może udało się uniknąć tragedii.