Do Brwinowa na Dni Diecezjalne przyjeżdżają pielgrzymi z Meksyku i Brazylii. Młodzi ludzie będą gościć u rodzin w dniach 19-25 lipca.

Dni Diecezjalne, które poprzedzają Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, to okres, w którym młodzi ludzie spędzą czas u rodzin na terenie diecezji. Pielgrzymi będą mieli okazję poznać polską gościnność i bogatą historię naszego kraju, a także będą uczestniczyć w wydarzeniach religijnych i kulturalnych. Nasi goście zwiedzą Brwinów i okolice. Będą m.in. w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Ogrodzie Rzeźb Soriano w Owczarni, a także wysłuchają koncertu chopinowskiego w Zagrodzie.

Młodzi ludzie będą też zwiedzać Warszawę m.in. Pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Narodowe. Miasto Warszawa zaprasza wszystkich na koncert zatytułowany „Wiara Nadzieja, Miłość”, który rozpocznie się 21 lipca o godz. 19.30 na pl. Piłsudskiego. Podczas wydarzenia uczestnicy usłyszą i zobaczą m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Zygmunta Staszczyka oraz Piotra Rubika. Na scenie pojawi się też Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus.

Mieszkańcy gminy Brwinów mogą dołączyć się do grupy naszych gości podczas dwóch wyjazdów autokarowych. W piątek 22 lipca będzie zorganizowany wyjazd z Brwinowa do Sanktuarium w Niepokalanowie, gdzie m.in. zostanie odprawiona msza święta. W sobotę 23 lipca jest planowany wyjazd na centralne wydarzenie warszawskie – w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie mszę świętą odprawi kardynał Kazimierz Nycz. Zgromadzeni wysłuchają też koncertu muzyki chrześcijańskiej i koncertu ewangelizacyjnego.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby wspólnie z pielgrzymami uczestniczyć w mszy świętej w Niepokalanowie (22 lipca, wyjazd autokarem, godz. 9.00, powrót godz. 14) oraz wydarzeniach w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie (23 lipca, wyjazd autokarem, godz. 13, powrót godz. 22.30), mogą zgłosić swój udział, kontaktując się z Biurem Promocji Urzędu Gminy Brwinów, tel. 22 738 26 29, e mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..