Ostatni majowy weekend  zapowiada się interesująco: m.in. zawody konne, mecze, warsztaty artystyczne. Można też wybrać się na jedną z gier terenowych.

LKS Wolta zaprasza na regionalne zawody w skokach przez przeszkody oraz zawody w ujeżdżeniu, które odbędą się w ramach Ligi Mazowsza. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów (sobota, niedziela, godz. 9-18, LKS Wolta, ul. Nadarzyńska 30, Żółwin).

Gminny Środek Kultury organizuje w sobotę zajęcia artystyczne:

- Mała Akademia Umiejętności MIAU zaprasza dzieci od trzeciego roku życia na warsztaty malowania: godz. 11 - świetlica w  Otrębusach (ul. Krótka 10);

- dla dorosłych zajęcia m.in. z rysunku i malowania na tkaninach, które poprowadzi Marzenna Jacniacka: godz. 16.30, świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10).

Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza rodziców na warsztat dla rodziców pn. „Margaret Mahler i jej spojrzenie na małe dziecko”. Dzięki udziałowi w spotkaniu można będzie poznać potrzeby dziecka do 4 roku życia, a także wymienić doświadczeniem. Warsztat poprowadzą trenerzy umiejętności wychowawczych pedagog Olga Jastrzębska  oraz psycholog Ewa Mastalerz (sobota, godz. 10-13, Dział Wspierania Rodziny, Brwinów, ul. Grodziska 31).

Na stadionie przy ul. Turystycznej 4 o godz. 16 w Brwinowie UKS Ogień Brwinów rozegra mecz z KS GROM II Warszawa.

W sobotę Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów zaprasza na wykład z cyklu Bliżej Tatr, który poprowadzi prof. Teresa Jabłońska (sobota, godz. 18 ul. Gołębia 1 Podkowa Leśna).

W niedzielę w godz. 10-14 w Parku Miejskim w Brwinowie SARNA organizuje Targ Przydasiów, podczas którego można wymienić się niepotrzebnymi już rzeczami.

Jeżeli będzie ładna pogoda, wszyscy chętni będą mogli samodzielnie wyruszyć w jedną z tras: szlakiem pracowni artystycznych, po Owczarni i Żółwinie lub rowerem po okolicy. Szczegóły http://brwinow.pl/810/o-brwinowie/wycieczki-piesze-i-rowerowe.html