Nadchodzący weekend majowy będzie upływał pod znakiem imprez kulturalnych i sportowych. Odbywać się będą Mistrzostwa Brwinowa w wyciskaniu sztangi leżąc oraz festyn w Otrębusach.

W sobotę odbędą się XVII mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar gminy Brwinów (godz. 11, ZS nr 1 ul Piłsudskiego 11, Brwinów). Wydarzenie pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Brwinów.
W sobotę w parku przy Toeplitzówce odbędzie się wiejski festyn zorganizowany przez sołectwa Kanie i Otrębusy. Wśród atrakcji liczne koncerty, m.in. zespołu bluesowego Bluesferajna, recital skrzypcowy Klary Rejnowicz oraz recital fortepianowy Tymoteusza Janczaka. Zaśpiewa również Chór Wydartych Domom Kur. Będą także warsztaty kulinarne, artystyczne, zabawkarskie, wycinaki łowickie, kucyki Patataj, pokaz Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Nie zabraknie też atrakcji przygotowanych przez Straż Miejską, m.in. konkursy ze znajomości znaków drogowych, pokaz radiowozu, malowanie buziek i wiele innych niespodzianek. W Bibliotece będzie można obejrzeć wystawę prac szkicowanych węglem i kredą autorstwa Tadeusza Stachowicza. Wystawę będzie można oglądać w filii biblioteki w Otrębusach w godzinach otwarcia biblioteki. Prace będzie można oglądać od 21 maja. Festyn jest współfinansowany z budżetu gminy Brwinów (godz. 11, Otrębusy ul. Wiejska 1).


Gminny Środek Kultury organizuje w sobotę zajęcia artystyczne:


- Mała Akademia Umiejętności MIAU zaprasza dzieci od trzeciego roku życia na warsztaty malowania: godz. 11 - świetlica w  Otrębusach (ul. Krótka 10);


- dla dorosłych zajęcia m.in. z rysunku i malowania na tkaninach, które poprowadzi Marzenna Jacniacka: godz. 16.30, świetlica w Otrębusach (ul. Krótka 10).


W Gminnym Ośrodku Kultury w sobotę odbędzie się wystawa zdjęć uczestników warsztatów fotograficznych Marka Zdrzyłowskiego (godz. 18 ul. Wilsona 2).


Na atrakcje kulturalne zapraszają także okoliczne muzea:


W Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów odbędzie się promocja książki Macieja Pinkwarta pt. „Wariat z Krupówek”. Spotkanie poprowadzi Renata Piżanowska (sobota, godz. 18.00, ul. Gołębia 1, Podkowa Leśna).


Muzeum Dulag 121 i Stowarzyszenie Forum Pruszków zapraszają na spacer historyczno-fotograficzny „Przemysłowy Pruszków”, który poprowadzą Agata Gołąb i Piotr Tomaszewski (sobota godz. 14.30 miejsce zbiórki: przed wejściem do Pałacyku Sokoła).


W Pruszkowie odbędzie się interaktywna wystawa edukacyjna „Umysł Przyłapany” przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy chętni dowiedzą się, jak iluzjoniści oraz specjaliści od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu, oraz niedoskonałościach naszych zmysłów (sobota, godz. 12-18, hala Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego 4, Pruszków).


W niedzielę o godz. 11 na Stadionie przy ul. Turystycznej 4 w Brwinowie piłkarze BKS Naprzód Brwinów rozegrają mecz z RKP 1926 Broń Radom.