Gmina Brwinów podejmuje wiele inicjatyw ekologicznych. W ubiegłym tygodniu mieszkańcy posadzili ponad 100 dębów a do szkół trafiły karmniki i budki lęgowe dla ptaków. Dzieci będą nad nimi sprawować opiekę.


Budki dla ptaków dyrektorom szkół i przedszkoli przekazali Burmistrz Sławomir Walendowski oraz pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa wraz kierownik Edytą Osmańską-Jakóbik. Miłe powitanie gościom przygotowali uczniowie ZSO w Brwinowie wraz z nauczycielem przyrody Hanną Sadowską. Wykonali transparenty przedstawiające różne gatunki ptaków, które będą mogły wykorzystywać budki lęgowe i karmniki.

Karmniki i budki lęgowe dostosowane dla różnych gatunków ptaków pojawią na drzewach na terenach przyszkolnych. Schronienie znajdą w nich np.: wróble, sikorki, kawki czy jemiołuszki. Wiosna to okres wylęgu. Ptaki będą szukały dogodnych miejsc na budowę gniazda i składanie jaj. W budkach ptaki będą mogły opiekować się młodymi aż do uzyskania lotności. Dla uczniów to dobra lekcja ekologii i możliwość obserwowania przyrody.

View the embedded image gallery online at:
https://www.brwinow.pl/3255-pomagamy-ptakom.html#sigProId0497629d1c