Trudno jest przecenić rolę zdrowego żywienia, zwłaszcza w przypadku dzieci. Odpowiednie żywienie we wczesnym okresie życia człowieka było tematem szkolenia, w którym uczestniczyli pracownicy Leśnego Przedszkola w Brwinowie.

W szkoleniu, które odbyło się 13 lutego 2016 r., wzięli udział pracownicy z Leśnego Przedszkola przy ul. Lilpopa oraz z jego filii przy ul. Piłsudskiego. „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” to ogólnopolski program edukacji zdrowotnej, który jest realizowany w ramach koncepcji pracy przedszkola w tym roku szkolnym. Prowadząca szkolenie Patrycja Strzelińska – edukator żywieniowy poruszyła ważny temat roli żywienia we wczesnym okresie życia człowieka, a także promowania zrównoważonej diety oraz kształtowania właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
- W ramach programu edukatorzy doskonalą żywienie dzieci w placówkach zgodnie z najnowszymi normami i zaleceniami żywieniowymi, układając zbilansowaną dietę zmniejszającą ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu. Ważne jest szkolenie kadry, aby znała konsekwencje nadmiaru soli, cukru oraz niedoborów wapnia i witamin w diecie wychowanka – relacjonuje Agnieszka Szwed, nauczycielka z Leśnego Przedszkola.

Na pierwszych warsztatach zostały omówione trzy tematy dotyczące żywienia:
- Co to znaczy zdrowe żywienie? Ogólne zasady prawidłowego żywienia dzieci
- Mocne kości i zęby, czyli rola wapnia i witaminy D
- Cukier w diecie – słodzimy czy nie słodzimy?

Następne tematy związane z prawidłowym żywieniem zostaną omówione na kolejnych spotkaniach. Na koniec wszystkich warsztatów obie placówki otrzymają certyfikat udziału w programie.
 – Przed nami dość długa droga, którą mamy nadzieję pokonać przy pomocy dobrej nawigacji, czyli dyrekcji przedszkola oraz koordynatorów tej akcji – nauczycielek  Anety Urbaniak oraz  Agnieszki Szwed – mówią pracownicy przedszkola. – Zdrowie jest najważniejsze w życiu człowieka, to dzięki niemu możemy robić wiele ciekawych rzeczy, dlatego należy wyposażyć personel, a także dzieci w wiedzę i umiejętności sprzyjające dbaniu o swoje zdrowie i zdrowie innych ludzi – dodaje Agnieszka Szwed.

{gallery}/stories/2016/zal_art/lesne_przedszkole/content/{/gallery}