Pracownicy Urzędu Skarbowego w Pruszkowie będą pomagać w składaniu rozliczenia PIT: 12 marca i 16 kwietnia będą szkolenia na temat e-deklaracji w Pruszkowie, a 28 kwietnia planowany jest dyżur w Brwinowie.

W czwartek 28 kwietnia br. w godzinach 10-15 w Urzędzie Gminy Brwinów pracownicy Urzędu Skarbowego z Pruszkowa będą pełnić dyżur, podczas którego będą wydawać druki, udzielać informacji na temat zeznań podatkowych, a także sposobu składania zeznań drogą elektroniczną. Mieszkańcy będą mogli również skorzystać z ich pomocy przy wypełnianiu zeznań.

W Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie 12 marca i 16 kwietnia br. odbędzie się praktyczne szkolenie dotyczące pomocy w wysyłaniu dokumentów za pośrednictwem platformy e-Deklaracje. Składanie deklaracji przez Internet wiąże z dużymi ułatwieniami – jest ono sprawdzane pod względem rachunkowym, można je wysłać o dowolnej porze, co pozwala zaoszczędzić czas, a w przypadku należnej nadpłaty podatnik ma szansę na jej szybszy zwrot. Wszystkie zeznania podatkowe można wysłać przez Internet bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego. Szkolenia odbędą się w siedzibie Urzędu Skarbowego w Pruszkowie, ul. Staszica 1 w Sali Obsługi Interesantów w godzinach 9.00-13.00.
Więcej informacji na temat składania deklaracji przez Internet www.e-deklaracje.pl.
Wypełniając PIT, w części dotyczącej miejsca zamieszkania należy wskazać rzeczywisty adres zamieszkania na terenie gminy Brwinów, bez względu na miejsce zameldowania. Dzięki temu część płaconych  podatków dołoży się do gminnego budżetu, co pozwoli na sfinansowanie np. ważnych inwestycji oświatowych i drogowych.


Wykaz deklaracji do pobrania: plik PDF, plik DOC, plik ODT