Dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Otrębusach wyjadą w lutym 2014 roku na ferie, dzięki zwycięstwu w konkursie organizowanym przez Program 3 Polskiego Radia.


W 32. edycji radiowego konkursu wzięli udział podopieczni Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej ze świetlicy w Otrębusach i w Żółwinie. Uzdolnieni podopieczni brwinowskiego ŚOPS-u już kilkukrotnie zwyciężali w poprzednich edycjach ogólnopolskiego konkursu. W gronie laureatów znalazły się tym razem dzieci z Otrębus, które wykonały imponujący kalendarz z górskimi pejzażami.

W jury konkursu zasiedli: właściciel hotelu „Las” w Karkonoszach Eugeniusz Zielenkiewicz, który będzie gościł nagrodzonych, aktorka Grażyna Wolszczak oraz reżyser Cezary Harasimowicz.  

– Wyjątkowo imponująca, takiego pomysłu, to jeszcze naprawdę nie było – jurorzy zachwycali się pracą wykonaną przez dzieci ze świetlicy ŚOPS w Otrębusach. – Duże wrażenie na jurorach zrobiła również bombka wykonana przez dzieci ze świetlicy w Żółwinie. Było o krok od zwycięstwa i dla drugiej grupy świetlicowej – relacjonuje Agnieszka Olejniczak, kierownik działu Wspierania Rodziny brwinowskiego ŚOPS-u.

Gratulujemy młodym, zdolnym mieszkańcom gminy Brwinów i życzymy im fantastycznego wypoczynku w górach!