„Słoiki lokalnie”: grupa młodych brwinowian działa dla społeczności lokalnej.  W sobotę 14 marca w godz. 11.00-14.00 zaprasza do wzięcia udziału w targu rękodzieła i wyrobów lokalnych, który odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie.

Akcję „Słoiki lokalnie” prowadzi pięcioro młodych ludzi – Bartosz Boulangé, Antonina Kuczborska, Paulina Rudnik, Natalia Sacharczuk i Kacper Słowikowski – którzy do niedawna uczęszczali do gimnazjum w Brwinowie, a teraz kontynuują naukę w szkołach w Warszawie. Celem ich akcji jest zachęcenie społeczności lokalnej do czynnego udziału w życiu kulturalnym i społecznym gminy. Swój pomysł na działania lokalne realizują w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Licealiści nawiązali dobrą współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie.Kolejnym wydarzeniem organizowanym w GOK-u w ramach akcji „Słoiki lokalnie” będzie targ rękodzieła i wyrobów lokalnych, promujący lokalnych wytwórców i małe przedsiębiorstwa. Odbędzie się on w sobotę 14 marca w godzinach 11-14. Młodzi organizatorzy liczą na aktywizację społeczności lokalnej. – Jak się okazuje na terenie naszej gminy działa mnóstwo fantastycznych twórców, więc warto przyjść całą rodziną, aby przekonać się, jak wiele mamy do zaoferowania –zachęcają do uczestnictwa na swoim profilu na Facebooku.

Jedna z pierwszych inicjatyw „Słoików” było zorganizowanie na początku marca br. otwartego spotkania z redaktorem Jarosławem Gugałą, znanym z „Wydarzeń” Polsatu. Dziennikarz opowiadał młodym mieszkańcom Brwinowa o kulturze języka mediów, o postępującej w Polsce tabloidyzacji mediów i coraz bardziej powszechnym dążeniu do bycia celebrytą w czasach, gdy dobrą informację coraz częściej zastępuje mierna rozrywka.