„Myślałem, że jest przyjacielem” to przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez młodzież z Brwinowa, która od kilku lat już angażuje się w działania realizowane w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Młodzi aktorzy zaprezentowali je na konferencji „Szkoła bezpiecznego internetu”, a relację spisała Barbara Korytkowska z Gminnego Ośrodka Pracy z Rodziną.


Grupa teatralna Brwinów otrzymała zaproszenie do udziału w  II Konferencji „Szkoła Bezpiecznego Internetu”, która odbyła się 6 lutego w Wyższej Szkole Nauk Społecznych Pedagogium. Tym razem jednak nie wystąpiliśmy w roli słuchaczy a aktorów. Poproszono nas o zaprezentowanie przedstawienia profilaktycznego, nad którym ostatnio pracowaliśmy. Spektakl porusza bardzo ważne i aktualne problemy związane z internetem i światem wirtualnym. Bohaterzy przedstawienia doświadczają tragicznych konsekwencji znajomości zawartych w sieci. U podstawy problemu, jak najczęściej bywa w realnym życiu, tkwi brak umiejętności społecznych i komunikacyjnych co powoduje, że młodzi ludzie chętniej nawiązują znajomości kryjąc się za monitorem.
Podczas spotkania zostały wręczone wyróżnienia za największą aktywność w ramach programu Szkoła Bezpiecznego Internetu. Wręczyli je: Rzecznik Praw Dziecka – Pan Marek Michalak, Generalny Inspektor Danych Osobowych Pan Wojciech Wiewiórowski oraz Pani Naczelnik Wydziału Profilaktyki i Współpracy ze Społeczeństwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Elżbieta Rusiniak. Ponadto odbyły się prezentacje prelegentów, które poruszały zarówno szeroko pojęte zagadnienia bezpieczeństwa w internecie, jak i podsuwały propozycje rozwiązań profilaktycznych i dobrych praktyk.
 

Więcej o Konferencji można przeczytać na stronie Kidprotect.pl
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć :
http://pat.policja.gov.pl/portal/pat/19/1297/Kidprotect_w_PEDAGOGIUM.html

Barbara Korytkowska