W sobotę 26 maja o godz. 17:00 w Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach przy ul. Natalińskiej 15 odbędzie się spotkanie wernisażowe prezentujące prace plastyczne dziewiątej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
MARZENIE O EUROPIE

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych już od 9 lat organizuje konkursy plastyczne, które są znakomitą okazją do popularyzacji osiągnięć artystycznych osób niepełnosprawnych w naszym kraju. „Marzenie o Europie” to tytuł edycji z 2011 r.  nawiązujący do wydarzenia, jakim była polska prezydencja w UE. Prezes Zarządu PFRON Wojciech Skiba pisze, że prace laureatów ukazały bogactwo refleksji nad naszym miejscem w Europie: miejscem Polski i miejscem każdego z nas. W pracach pojawia się wątek wędrówki, której celem jest poznanie różnych zakątków Europy oraz spojrzenie na Europę bardzo ekspresyjnie i unikalnie przez niepełnosprawnych artystów.

MUZEUM SZTUKI LUDOWEJ

Muzeum Prof. Mariana Pokropka – znanego etnografa – jest doskonałym miejscem do spotkań poświęconych sztuce. W swoim muzeum profesor przez całe życie gromadził eksponaty wiązane ze sztuką ludową i wielokrotnie otwierał się na twórczość osób niepełnosprawnych.  Tym razem w Muzeum można będzie zobaczyć prace niepełnosprawnych twórców – laureatów poprzednich edycji konkursu PFRON. Wystawa objęta jest patronatem Burmistrza Gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego.