10 kwietnia 2015 r. na scenie Matecznika Mazowsze w Otrębusach wystąpił warszawski Teatr na Straży z interaktywnym przedstawieniem „Florka w sieci”. Straż Miejska w Brwinowie zaprosiła na ten spektakl dzieci ze wszystkich zespołów szkół z terenu gminy Brwinów.
 

Na scenie – w roli aktorów – wystąpili warszawscy strażnicy miejscy. Starali się w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawić młodym widzom potencjalne zagrożenia wiążące się z korzystaniem z internetu. Pokazywali również, jak można ustrzec się przed takimi niebezpieczeństwami. Poruszali między innymi zagadnienia związane z publikowaniem swojego wizerunku w sieci. Radzili dzieciom także, jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś obcy nalega na spotkanie lub prosi o wysłanie zdjęcia.
 
Warto podkreślić, że dzieci także włączały się w to, co dzieje się na scenie. Młodzi widzowie bardzo chętnie komentowali przedstawione sytuacje, co z pewnością ułatwi im poznanie prawidłowych zachowań. Po przedstawieniu dzieci otrzymały drobne upominki od Straży Miejskiej w Brwinowie i miały okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie z aktorami Teatru na Straży.
 
Interaktywny spektakl „Florka w sieci” połączył zabawę z nauką wielu istotnych i przydatnych rzeczy. Dzięki takiej inicjatywie dzieci mogły poznać zagrożenia, a co ważniejsze metody, jak bezpiecznie i mądrze korzystać z internetu.
 
Spektakl obejrzało 270 dzieci, a także zaproszeni goście: burmistrz Arkadiusz Kosiński, radni Rady Miejskiej w Brwinowie oraz komendant komisariatu policji w Brwinowie.