Profesor Tadeusz Łapiński prezentował swoje grafiki w największych światowych muzeach w Nowym Jorku i Tokio. Na początku maja w Polsce odbędą się dwa wernisaże jego prac: „Marzenia kosmiczne” w Toruniu i ,,Wizje przestrzeni” w Brwinowie.

Wernisaż w Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie odbędzie się 12 maja 2012 r. o godzinie 18.00. Dyrektor ośrodka kultury Anna Sobczak zachęca do tego, by już dzisiaj zarezerwować ten termin w swoim kalendarzu: Tadeusz Łapiński – nazywany geniuszem litografii – jest artystą bez granic, a wystawa jego prac w Brwinowie jest wydarzeniem, na które warto się wybrać.
 Magia w sztuce prof. Tadeusza Łapińskiego, oddziałująca na emocje widzów, to klucz do sukcesu w jego artystycznej twórczości. Tadeusz Łapiński został doceniony przez światowych krytyków i był wielokrotnie nagradzany. Na co dzień jest profesorem  Uniwersytetu Maryland w USA, prowadzi wykłady i zajmuje się pracą dydaktyczną. Przede wszystkim jest jednak wybitnym abstrakcjonistą, wynalazcą „tęczowego” druku tzw. Split Color lub Rainbow, którą zachwycił Amerykę. W twórczości stosował głównie technikę barwnej litografii, eksperymentując z dużą ilością barw i wielokrotnym drukowaniem. Swoje grafiki prezentował w największych światowych muzeach m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku, Whitney Museum, czy Museum of Modern Art in Tokyo. Zapraszamy 12 maja do Brwinowa.