Losy bohaterów Armii Krajowej nie są obce uczniom szkół z gminy Brwinów. Chętni doskonale wywiązali się z zadania konkursowego, jakim było opowiedzenie o swoich spotkaniach z historią na terenie gminy Brwinów. Zwycięzcy w lipcu odwiedzą partnerskie miasto - Trzebiatów.  

Uczestnicy konkursu przedstawiali w swych pracach działania konspiracyjne, jakie prowadzono niegdyś na terenie obecnej gminy Brwinów, wspominali wydarzenia, konkursy i imprezy związane z historią AK, które odbywają się w czasie Roku Armii Krajowej. Opowiadając o losach swoich przodków, przedstawiali Brwinów swoim rówieśnikom z Trzebiatowa jako miejsce bogate w historię i pielęgnujące tradycje historyczne Armii Krajowej.

Na konkurs nadesłano ponad 30 prac, spośród których komisja wybrała 14 najlepszych. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Bogactwo form, mnogość pomysłów i osobistych przeżyć, nie pozwoliła na szybkie wyłonienie laureatów. Komisja konkursowa postanowiła przyznać dodatkowe wyróżnienia tym dzieciom, które przy tworzeniu pracy ujawniły talenty malarskie  i wykazały się pomysłowością.

Zwycięzcy konkursu w połowie lipca wyjadą na tygodniowe wakacje nad morze i do partnerskiego miasta – Trzebiatowa. Laureatami konkursu są uczniowie szkół oraz wychowankowie gminnych świetlic socjoterapeutycznych.

Laureatami konkursu są:

1.    Szymon Gacek
2.    Julia Goldewska
3.    Zofia Goyke
4.    Jan Jalowski
5.    Martyna Janiszewska
6.    Aleksandra Jankowska
7.    Natalia Jarmul
8.    Michał Kosiński
9.    Marta Kowalska
10.    Paulina Michalska
11.    Natalia Pośpiech
12.    Jakub Rycerz
13.    Aleksandra Stefańska

14.    Martyna Wirowska

Nagrodą dla laureatów jest wyjazd do Trzebiatowa. Z związku z rezygnacją z wyjazdu Michała Kosińskiego do tej grupy dołączy wyróżniona Gabriela Śladewska. Kolejne miejsca na liście rezerwowej zajęli: Klaudia Owczarek, Angelika Gońda, Katarzyna Gronowska, Natalia Modrzejewska oraz Hubert Dębek.  

Spotkanie informacyjne dla dzieci wyjeżdżających do Trzebiatowa, ich rodziców i opiekunów odbędzie się 4 lipca 2012 r. o godz. 18.00 w dworku Zagroda w Brwinowie, ul. Grodziska 57. 

Rodzice lub opiekunowie osób rezygnujących z wyjazdu proszeni są o niezwłoczne poinformowanie Biura Promocji (22 738 26 29 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Tym sposobem miejsce osoby rezygnującej zajmie kolejny – równie dobry – uczestnik konkursu, który uzyskał odpowiednio największą liczbę głosów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji – nie tylko nad polskim morzem.