Od 1 września 2012 r. zmieniają się rozkłady jazdy autobusów komunikacji współfinansowanej przez gminę Brwinów.

Wiosną, gdy zaczął obowiązywać poprzedni rozkład jazdy, burmistrz Arkadiusz Kosiński zapewniał, że przyjrzy się, z jaką częstotliwością mieszkańcy korzystają z gminnych linii autobusowych. Po półrocznym obowiązywaniu rozkładu, przyszedł więc czas na niewielkie zmiany. Od 1 września połączenia zostaną zoptymalizowane.

Autobusy będą jeździły na dotychczasowych trasach:

1.    Domaniew – Moszna – Koszajec – Krosna – Biskupice – Brwinów – Parzniew – Pruszków – Domaniew
2.    Brwinów – Biskupice – Czubin – Rokitno – Milęcin – Kotowice – Falęcin – Brwinów
3.    Brwinów – Podkowa Leśna – Owczarnia – Żółwin – Podkowa Leśna – Brwinów

Nowością jest utworzenie dodatkowego przystanku przy ZS w Żółwinie. Dzięki temu łatwo będzie można dojechać nie tylko do szkoły, ale też do otwartego w czerwcu Orlika.

Rozkład w obecnym kształcie będzie obowiązywać do końca lutego 2013 r. Usługi obejmować będą również dowóz dzieci i młodzieży do Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie oraz dowóz uczniów mieszkających w Parzniewie do Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Żwirowej. Gmina Brwinów zapewni czterech opiekunów, którzy będą jeździli na trasie dowozu dzieci do brwinowskiej Jedynki oraz dwóch na linii do i z Parzniewa. Przy ustalaniu rozkładu zadbano o uwzględnienie godzin rozpoczęcia lekcji w szkołach. Autobusy będą zatrzymywały się na przyszkolnych przystankach co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Kursy powrotne realizowane będą nie wcześniej niż 5 minut po zakończeniu przerwy.

Z rozkładu jazdy znikają mało uczęszczane kursy spod Urzędu Gminy Brwinów w kierunku Żółwina o godz. 19:45 i 20:45 oraz pierwszy poranny kurs z brwinowskiego rynku w kierunku Rokitna. Od września pierwszy autobus przejedzie tą trasą o 6:14.

Trzy gminne linie będzie obsługiwać ten sam przewoźnik – PKS z Grodziska Mazowieckiego. Ceny biletów normalnych pozostają bez zmian: od 2,5 zł do 3 zł za bilet jednorazowy. Szczegółowy cennik oraz wykaz ustawowych ulg, do korzystania z których będą uprawnieni pasażerowie dostępny jest na stronie http://www.pksgrodzisk.com.pl w zakładce komunikacja podmiejska.

Domaniew - Brwinów - Pruszków

Brwinów - Podkowa Leśna - Żółwin

Brwinów - Rokitno - Brwinów