Od 1 maja 2013 r. w rozkładach jazdy gminnych linii autobusowych zostaną wprowadzone zmiany. Posłużą one lepszej komunikacji: łatwiejszemu dojazdowi do szkół i stacji PKP czy WKD.

Ze zmian najbardziej powinni ucieszyć się mieszkańcy Owczarni, gdzie powstanie kilka nowych przystanków. Autobus dojedzie aż do ulicy Koników Polnych znajdującej się na południu sołectwa. Przejedzie ulicą Książenicką i zatrzyma się na skrzyżowaniu ulicy Książenickiej z ulicami: Kazimierzowską, Cyprysową, Małą i Cykady. Godziny odjazdu autobusów tej linii będą teraz dopasowane do odjazdu WKD ze stacji Kazimierówka. Na prośbę mieszkańców Żółwina niektóre kursy zostały przedłużone do Rynku w Brwinowie, co ułatwi dostanie się do stacji PKP.

Kursy na  linii Domaniew – Brwinów – Pruszków – Domaniew będą wydłużone: autobus, który kursuje z Parzniewa do ZSO w Brwinowie, dojedzie dalej aż do Rynku. Będzie również odjeżdżał z Rynku, jadąc dalej do ZSO przy ul. Żwirowej, a następnie w stronę osiedla Twój Parzniew.

Na prośbę mieszkańców Parzniewa, głównie rodziców dzieci dojeżdżających do szkół w Pruszkowie, w dni nauki szkolnej w rozkładzie gminnych linii autobusowych pojawi się dodatkowy autobus. Wykona on o godz. 7:07 kurs spod Urzędu Gminy Brwinów do Parzniewa jadąc przez ul. Promyka do ul. Akacjowej.

Z rozkładu znikną dwa kursy, które nie cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców. Na linii z Domaniewa do Brwinowa zlikwidowany zostaje kurs rozpoczynający się w Domaniewie o godz. 20.15. Podobnie z ostatnim wieczornym autobusem z Brwinowa do Rokitna. który do tej pory odjeżdżał o 20.48 z Rynku w Brwinowie i często nie wiózł żadnego pasażera.  

Aktualne rozkłady dostępne są TUTAJ lub w lewym menu strony w zakładce rozkłady jazdy.