W zabytkowej siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach Dzień Dziecka trwać będzie aż trzy dni! Od 1 do 3 czerwca na całe rodziny czekać tam będzie wiele atrakcji.


Tancerze, chórzyści i muzycy „Mazowsza” poprowadzą dla dzieci i rodziców zajęcia artystyczne: będzie można poznać polskie tańce i pieśni ludowe oraz zabawy taneczne. Mazowiecki klapok, śląski grozik i kurpiowski konik mogą się okazać dobrym urozmaiceniem w repertuarze dziecięcych zabaw podwórkowych. Przez trzy dni będzie można również wziąć udział w zajęciach kreatywnych: organizatorzy zapraszają na wspólne malowanie, rysowanie, wykonywanie witraży lub wyrobów z papierowej wikliny. Na scenie w parku wystąpią m.in. mali hip-hopowcy, cheerleaderki z klubu „Czerwone Smoki” i dziecięcy zespół ludowy „Jak Mazowsze”. Zespół „Mazowsze” zaprasza także na przedstawienia teatralne – „Czary mary” i „Złota kaczka” oraz na koncerty baletu zespołu „Mazowsze” pt. „Polskie Tańce Narodowe”.
Piknik „Mazowsze dzieciom” odbywać się będzie w piątek w godzinach od 10 do 16, a w sobotę i niedzielę od 11 do17.
Dla „dużych dzieci” atrakcją będzie bluesrockowe granie grup Baskervilles Blues Band i Johnny Coyote. „Mazowsze” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie zapraszają na plenerowy koncert w sobotę 2 czerwca, w godz. 18.00-21.30.

Więcej informacji na stronie: www.mazowsze.waw.pl