15 września 2012 r. w Nowej Wsi odbyły się powiatowe zawody pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z naszego regionu, w których wzięło udział 11 zespołów męskich i 3 żeńskie. Gminę Brwinów reprezentowały jednostki z Biskupic, Moszny, Żółwina i Brwinowa.

Strażacy rywalizowali w ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej z przeszkodami. Wśród drużyn męskich najlepsza okazała się OSP Biskupice, drugie miejsce zajęła OSP Falenty, trzecie - OSP Brwinów. Jeżeli chodzi o drużyny kobiece to najlepsze okazały się strażaczki z OSP Raszyn, drugie miejsce zajęła OSP Biskupice, a trzecie - OSP Nadarzyn.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Pruszkowie, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie starszy brygadier Dariusz Drzewiecki oraz wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka.

Elżbieta Smolińska, starosta powiatu pruszkowskiego, podczas uroczystości wręczania nagród podkreśliła, że mamy wspaniałych strażaków i w powiecie pruszkowskim możemy czuć się bezpiecznie.

View the embedded image gallery online at:
https://www.brwinow.pl/2571-zawody-osp.html#sigProId7db8ba7937