Warto wybrać się na Brwinowską Wiosnę Artystyczną (BWA): w sobotę 12 maja Wiosna zagości w parku miejskim w Brwinowie, a w niedzielę 13 maja  - w Ogrodzie Rzeźb Juana Soriano w Owczarni.

W sobotę 12 maja park miejski w Brwinowie stanie się przestrzenią artystyczną. Od godziny 12.30 będzie działać scena muzyczna: wystąpią zespoły młodzieżowe, orkiestra dęta oraz zespół dziecięcy z programem tanecznym „Jak Mazowsze”. W programie BWA jest też miejsce na muzykę klasyczną: utwory wokalne i fortepianowe.
 
O godzinie 17.15 na scenie pokazane zostanie przedstawienie „Następny” w reżyserii Wojciecha Olejnika. Wieczór należy do zespołów grających muzykę, przy której można będzie potańczyć „na dechach”. Wystąpią zespół Stout (muzyka celtycka) oraz Leonid Volodko, który wykona światowe przeboje. Gwiazdami wieczoru będą Robert Roth z Austrii oraz Daniel Balazs z Węgier prezentujący utwory boogie piano. W parkowej Alei Artystów będzie można podziwiać i kupować prace malarzy, rzeźbiarzy i artystów zajmujących się rękodziełem.

Drugiego dnia BWA zagości w Owczarni. Dotrzeć tam można bezpłatnym autokarem z Brwinowa, spod Urzędu Gminy Brwinów (wyjazd o godz. 14.15, powrót ok. 18.00) lub z wycieczką rowerową, która wyruszy spod OSP Brwinów o godz. 13.00. W Owczarni królować będzie muzyka rosyjska: od godz. 14.30 przy ul. Artystycznej w Ogrodzie Rzeźb Juana Soriano, gdzie zostanie otwarta wystawa fotografii Fridy Kahlo, a od 17.30 w Szopie św. Józefa przy ul. Książenickiej 76D.
Pomysłodawcą i organizatorem Brwinowskiej Wiosny Artystycznej jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tartak” we współpracy z Ośrodkiem Kultury Okej.