W przedświątecznej atmosferze coraz częściej słychać kolędy. Będą one też rozbrzmiewać w środę 12 grudnia na wieczornym koncercie w Otrębusach: chór tamtejszego zespołu szkół gościć będzie chórzystki z miejscowości Czeska Lipa.    

Chór dziecięcy z Czech zatrzyma się w gminie Brwinów w drodze na koncerty na Litwie. W środę 12 grudnia o godz. 18.00 wystąpi na wspólnym koncercie w Zespole Szkół w Otrębusach. W programie: kolędy z różnych krajów.
Chór dziecięcy w Czeskiej Lipie został założony w 1994 r. Koncertował już w Polsce, na Słowacji, w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Niemczech, Grecji i innych krajach Europy, a także w RPA i USA. W swoim repertuarze ma pieśni ludowe i religijne, utwory klasyczne i musicalowe. Wśród dotychczas wydanych pięciu płyt jest też CD z kolędami „Tichá noc” – te utwory pojawią się na koncercie w Otrębusach. Dyrygentem czeskiego chóru jest Petr Novák, który w ten sposób wypowiedział się o przesłaniu prowadzonego przez siebie zespołu: „Poprzez nasz śpiew chcemy wnieść w Wasze serca odrobinę szczęścia. Nasze serca żyją śpiewem. Niech serca wszystkich łączą się i stają się wzorem jedności, miłości i pokoju.”
Organizacja wieczoru kolęd współfinansowana jest ze środków gminy Brwinów. O dotację na ten cel wystąpił UKS Otrębusy.