Pogoda ma sprzyjać organizatorom sobotniej rowerowej Brwinowskiej Nocnej Masy Krytycznej oraz niedzielnego spaceru po cmentarzu w Brwinowie. Synoptycy nie zapowiadają deszczu, ale trzeba ubrać się ciepło!

Stowarzyszenie Projekt Brwinów zaprasza na kolejną Brwinowską Masę Krytyczną. Tym razem będzie to Masa „Nocna”: kolumna rowerzystów wyruszy z Rynku w Brwinowie na wspólny przejazd ulicami miasta w sobotę 10 października 2015 r. o godz. 19. Stowarzyszenie Projekt Brwinów, od 5 lat organizujące Brwinowskie Masy Krytyczne, chce tym razem zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie rowerów i rowerzystów. – Pamiętajcie o oświetleniu roweru. Weźcie dodatkowe światła i odblaski: niech nas inni zobaczą! – zachęcają organizatorzy. Trasa prowadzić będzie ulicami miasta, po jego północnej i południowej stronie. Łącznie będzie to dystans 9,7 km. W pomoc przy organizacji i zapewnieniu bezpieczeństwa dla uczestników Brwinowskiej Nocnej Masy Krytycznej włączyły się brwinowska policja oraz straż miejska, a także straż pożarna, przed której siedzibą nastąpi zakończenie imprezy.Organizatorzy zapraszają także do udziału w konkursie fotograficznym: najbardziej udane zdjęcia dokumentujące sobotnią imprezę zostaną nagrodzone. Będzie je można umieszczać na profilu społecznościowym Stowarzyszenia Projekt Brwinów: www.facebook.com/ProjektBrwinow
 
Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa kontynuuje spacery historyczne po cmentarzu w Brwinowie. W niedzielę o godz.16 rozpocznie się zwiedzanie kolejnej kwatery. Zbiórka zainteresowanych - przy starej bramie cmentarza, od strony ul. Powstańców Warszawy. Miłośnicy historii Brwinowa będą dzielić się swoją wiedzą na temat wydarzeń z przeszłości miasta oraz wybitnych osób spoczywających na brwinowskiej nekropolii.