Brwinowski Uniwersytet Każdego Wieku uroczyście zakończył już rok akademicki 2011/2012. W niedzielę 10 czerwca jego studenci otrzymywali dyplomy i upominki, a w części artystycznej wysłuchali koncertu, który zakończyli śpiewająco wraz z artystami.


Uniwersytet Każdego Wieku działa przy Ośrodku Kultury w Brwinowie. Opiekująca się jego studentami Marzena Wysocka ma powody do zadowolenia: wielu uczestników zajęć zasłużyło na dyplomy i upominki za wzorową frekwencję na zajęciach.

Jak relacjonuje dyrektor Anna Sobczak:

W tym roku akademickim w grafiku zajęć  pojawiły się nowe propozycje, między innymi nauka języka francuskiego, włoskiego, joga, czy pilates. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także rodzinne wycieczki krajoznawcze organizowane przez Ośrodek Kultury. Słuchacze UKW kilka razy odwiedzili mszczonowskie termy,  jak również Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie i inne ciekawe miejsca na Mazowszu. Wykłady otwarte, a więc dostępne bezpłatnie dla wszystkich, odbywające się raz w miesiącu, w tym roku najczęściej poświęcone były sztuce i muzyce. Typowe wykłady akademickie bywały przeplatane częścią praktyczną, jak w wypadku spotkania poświęconego sztuce malowania na tkaninie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się opowieści ilustrowane muzyką Józefa Kolinka. Koncerty-gawędy będą miały swoją kontynuację po wakacjach, w nowym roku akademickim.
Po części oficjalnej słuchacze przeszli do siedziby Ośrodka Kultury na koncert w znakomitym wykonaniu Małgorzaty Długosz – sopran, Dariusza Stachury – tenor, MirosławaFeldgebela – fortepian i prowadzonego przez AndrzejaKrusewicza. Niektóre arie publiczność odśpiewała razem z artystami.
Już dzisiaj zapraszamy na inaugurację kolejnego roku akademickiego,  30 września 2012 i również przy dźwiękach muzyki z najwyższej półki.

Fotografie - Andrzej Gontarczyk