Do 25 czerwca 2013 r. w dworku Zagroda w Brwinowie oglądać można wystawę plakatów Wiesława Wałkuskiego.

Wiesław Wałkuski  jest wybitnym grafikiem i malarzem, twórcą plakatów o wyraźnie rozpoznawalnym stylu i doskonałym warsztacie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie między innymi w pracowni Teresy Pągowskiej oraz Macieja Urbańca, współtwórcy Polskiej Szkoły Plakatu. Od początku swojej drogi twórczej zajmuje się malarstwem, ilustracją, a przede wszystkim plakatem teatralnym i filmowym. Doceniany i wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą. Wśród długiej listy nagród i wyróżnień są m.in.:
Hollywood Reporter Key Art. Awards, Los Angeles, I nagroda 1988, II nagroda 1990
Chicago Film Festiwal, I nagroda 1986, II nagroda 1983, II nagroda 1988
Międzynarodowe Biennale Plakatu, Meksyk, II nagroda 1990
Art. Directors Club, Nowy Jork, II nagroda 1992
Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego, Rzeszów, III nagroda 1993
Międzynarodowy Festiwal Plakatu, Chaumont, Francja, III nagroda 1996
Międzynarodowy Konkurs na Plakat Teatralny, Osnabrueck, Niemcy, III nagroda 1997
Biennale Plakatu Polskiego, Katowice, Grand Prix 1997, II nagroda 2001
Konkurs (zamknięty) na plakat z okazji 20 lecia pontyfikatu Jana Pawła II, I nagroda 1998
 
Jego prace przemawiają językiem symboli i skojarzeń, są intrygujące i pełne literackich odniesień.  Podczas wernisażu wystawy towarzyszącemu VII Brwinowskiej Wiośnie Artystycznej można było wysłuchać opowieści samego Mistrza, który mówił m.in. o swojej twórczości, pozostawiając jednak widzom pełną swobodę interpretacji. Wystawa prac Wiesława Wałkuskiego będzie gościć w Brwinowie do 25 czerwca.
Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa jest w trakcie ustalania terminarza otwarcia dworku Zagroda w czerwcu. Już wiadomo, że wystawę można będzie zwiedzić podczas weekendu 8-9 czerwca (od godz. 16) lub po wcześniejszym umówieniu się.