Uczniowie szkół i świetlic socjoterapeutycznych z gminy Brwinów na krótko przed zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego wzięli udział w konkursie pn. „Pocztówka do Trzebiatowa”. Zwycięzcy na przełomie lipca i sierpnia odwiedzą partnerskie miasto – Trzebiatów. 

Uczestnicy konkursu zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Gminy Brwinów rysowali, malowali lub szkicowali pocztówkę do Trzebiatowa. Ich zadaniem było odkrycie i plastyczne pokazanie piękna gminy Brwinów. Wśród czarno-białych szkiców i kolorowych prac nie zabrakło brwinowskiego rynku, miejsc pamięci, muzeów znajdujących się w Otrębusach czy ogrodu rzeźb w Owczarni.
 
Na konkurs nadesłano aż 70 prac, spośród których komisja wybrała 12 najlepszych. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Została utworzona lista osób rezerwowych.

Zwycięzcy konkursu pojadą w nagrodę do nadmorskiego Trzebiatowa. Planowany termin pobytu to: 29 lipca - 3 sierpnia 2013 r. Laureatami konkursu są uczniowie szkół oraz wychowankowie gminnych świetlic socjoterapeutycznych.
Laureatami konkursu są:
1. Sebastian Gniadek
2. Konstanty Jędrzejewski
3. Kacper Ponder
4. Aleksander Szymaniak
5. Jakub Łada
6. Zuzanna Adaszkiewicz
7. Jagoda Matoga
8. Michał Kaczanowski
9. Wojciech Horabik
10. Marta Pawłowska
11. Zofia Goyke
12. Lidia StępkowskaLista osób rezerwowych to kolejne 12 nazwisk. Biuro Promocji będzie przed wakacjami kontaktować się z rodzicami lub opiekunami prawnymi zwycięzców konkursu i przekazywać informacje o spotkaniu informacyjnym w związku z wyjazdem do Trzebiatowa.

Rodzice lub opiekunowie osób rezygnujących z wyjazdu proszeni są o niezwłoczne poinformowanie Biura Promocji (22 738 26 29 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Tym sposobem miejsce osoby rezygnującej zajmie kolejny – równie dobry – uczestnik konkursu, który uzyskał odpowiednio największą liczbę głosów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji – nie tylko nad polskim morzem.