Osoby w wieku 50+ mogą wziąć udział w sobotę 13 lipca w bezpłatnej wycieczce i miniwarsztatach komputerowych. Brwinowski cyfrowy latarnik Klara Sielicka-Baryłka oraz Biblioteka Publiczna zapraszają do Willi Radogoszcz w Grodzisku Mazowieckim.

W programie jest zwiedzanie z przewodnikiem galerii etnograficznej oraz wystaw, które znajdują się w Willi Radogoszcz, podwieczorek i miniwarsztaty komputerowe. Zapisy na wycieczkę prowadzi Biblioteka Publiczna przy ul. Grodziskiej 12 w Brwinowie, tel. 22 729 57 55. Można się zgłaszać do czwartku 11 lipca br. Uczestnicy spotkają się na peronie PKP w Brwinowie z ważnymi biletami Brwinów-Grodzisk-Brwinów, za które otrzymają zwrot pieniędzy. Planowy odjazd pociągu z Brwinowa: 15.51. Powrót pociągiem z Grodziska o godz. 18.39.

Klara Sielicka-Baryłka zdobyła grant na realizację projektu Polska Cyfrowa Równych Szans pn. „Cyfrowe klucze do Brwinowa – seniorzy przeciw e-wykluczeniu” i do tej pory prowadziła zajęcia komputerowe dla pokolenia 50+ m.in. w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej. W ramach tego projektu odbędzie się również sobotnia wycieczka.

Polska Cyfrowa Równych Szans to inicjatywa, która ma na celu wspieranie działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.