Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa przygotowuje gminne place zabaw do nowego sezonu. Śnieg topnieje, więc czas na wiosenne porządki, przeglądy techniczne i uzupełnianie wyposażenia.
Pierwsze wiosenne porządki rozpoczęły się już w marcu, zanim spadł śnieg. Już wówczas na skwerkach i zieleńcach zostały przycięte krzewy. Udało się też sprzątnąć odpady i inne zanieczyszczenia: zeschłe liście i gałęzie. Niespodziewany powrót zimy nieco opóźnił prace, ale pogoda szybko się poprawia. – W kwietniu przystępujemy do bieżących napraw na placach zabaw oraz do sadzenia pierwszej zmiany kwiatów. Na początek sezonu zamówiliśmy bratki, a kora została kupiona już w lutym. Zaczynają kwitnąć krokusy posadzone w październiku wzdłuż ulicy Wilsona – wyjaśnia Edyta Osmańska-Jakóbik, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

W najbliższych tygodniach planowana jest rewitalizacja małego placu zabaw przy świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Otrębusach. Niektóre stare urządzenia zostaną wymienione, pojawią się też nowe. Teren dookoła był dotychczas okolony starą siatką ogrodzeniową. – Zostanie wymieniona na nową – zapewnia Edyta Osmańska-Jakóbik. Nowe wyposażenie pojawi się na placach zabaw w Brwinowie przy ul. Sochaczewskiej oraz w Owczarni. Dzięki środkom z funduszu sołeckiego plac zabaw w Domaniewie zyska linarium i urządzenia fitness. Zostało już zlecone zaprojektowanie placu zabaw dla dzieci w Kaniach na osiedlu Słonecznym wraz ze strefą sportowo-rekreacyjną (boiska, górka dla sanek).

Wiosna sprzyja działaniom na rzecz ochrony środowiska. – Zakupiliśmy tablice z herbem gminy, które będą informować naszych mieszkańców o alejach pomnikowych. Postaramy się postawić tablice na przełomie kwietnia i maja. Wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą na prace ogrodnicze na terenie gminy Brwinów, w tym koszenia, wycinki i korekty drzew ­– podsumowuje zakres planowanych prac Edyta Osmańska-Jakóbik.