Wiosenne porządki trwają! Nie tylko w domach, ale także w najbliższej okolicy. Z inicjatywą często wychodzą sami mieszkańcy: w Kaniach wspólne sprzątanie lasu stało się już tradycją. Na wspólne porządkowanie terenów zielonych umawiają się też mieszkańcy z osiedla przy ul. Sochaczewskiej w Brwinowie.

W sobotę 28 marca 2015 r. odbędzie się sprzątanie w Kaniach. ― Zapraszamy do sprzątania wszystkich, którzy nie mogą spokojnie patrzeć na nasze niezbyt czyste, ciągle zaśmiecane ulice i las ― zachęcają członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Kań. Zbiórka rozpocznie się o godz. 10 na rogu ulic Górnej i Leśnej.

Urząd Gminy Brwinów zapewnia worki na śmieci, rękawice oraz samochód ciężarowy dla niezwłocznego wywozu zebranych śmieci. Wspólna praca jest też okazją do integracji. Po pracy, ok. godziny 13 dla uczestników zorganizowane zostanie ognisko w Patataju. ― Jeśli będzie nas więcej, lepiej posprzątamy i będziemy mogli lepiej poznać się, ponieważ akcja ta, to również integracja społeczności lokalnej i możliwość spotkania naszych miłych sąsiadów ―zapraszają organizatorzy.

Mieszkańcy Brwinowa także znajdują w swoim otoczeniu zaśmiecone tereny. Zielony obszar rozciągający się od Osiedla Sochaczewska do budynków TBS i nowego przedszkola przy ul. Piłsudskiego był już wielokrotnie porządkowany przez pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej, ale ciągle pojawiają się tam śmieci i butelki. Mieszkańcy okolicznych bloków postanowili zorganizować wiosenne porządki. Akcja rozpocznie się w sobotę 28 marca o godz. 9.00. Co przynieść ze sobą? Organizatorzy radzą: worki na śmieci, rękawiczki i uśmiech! Uczestnicy sprzątania spotkają się ze sobą raz jeszcze tego samego dnia: o godz. 16 planują spotkanie integracyjne na wysprzątanym terenie.