Miniony weekend obfitował w liczne atrakcje: a rozpoczął się już w piątek 18 maja, wraz z inauguracją Brwikonu – konwentu fantastyki i gier planszowych...


Na początek w telegraficznym skrócie:Trwający przez trzy dni Brwikon zgromadził fanów różnych gatunków fantastyki. – Było fantastycznie! – uczestnicy konwentu są zgodni w swoich opiniach. Gry, konkursy, prelekcje, pokazy walk... Lista atrakcji była długa ... - relacja organizatorów.


Najliczniej odwiedzaną „imprezą” było otwarcie Galerii Brwinów. Nowe centrum handlowe przyciągnęło tłumy kupujących.

Wydarzeniem artystycznym był sobotni koncert w brwinowskiej Zagrodzie. Po wręczeniu nagród laureatom konkursu plastycznego „Obraz muzyką inspirowany” na scenie pojawili się znakomici muzycy: profesor Konstanty Andrzej Kulka oraz kwartet Prima Vista.
           

Galeria zdjęć z koncertu: fot. Andrzej Gontarczyk


W Noc Muzeów w sobotę 19 maja zwiedzić można było Karolin – zabytkową siedzibę zespołu „Mazowsze” w Otrębusach.
Miłośnicy koni i sportów jeździeckich przez cały weekend spotykali się w Żółwinie. Klub Wolta zorganizował tam zawody regionalne: w sobotę odbyły się konkursy w ujeżdżeniu, a w niedzielę – w skokach przez przeszkody. Zawodnicy rywalizowali m.in. o Puchar Burmistrza Gminy Brwinów oraz o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej.
         

  Galeria zdjęć – zawody w ujeżdżeniu

Rowerzyści w wieku od 2 do 72 lat wyruszyli w niedzielne popołudnie na wspólny przejazd fragmentem autostrady A2. Brwinowska Masa Krytyczna zgromadziła ponad 400 osób. Wkrótce – jako aktualizacja artykułu – relacja organizatorów.

Poza tym przez weekend: uroczystości pierwszokomunijne w Brwinowie i Otrębusach, wypoczywanie w ogrodach, na świeżym powietrzu i przy grillu... i piękna pogoda!