Okres wakacyjny w placówkach oświatowych na terenie gminy Brwinów to aktywny czas remontów i inwestycji. Trzeba zrobić jak najwięcej by we wrześniu przedszkolaki i młodzież szkolna mieli jak najlepsze warunki do pracy w nowym roku szkolnym.

Zakończono już prace remontowe w brwinowskim przedszkolu na ul. Lilpopa. Przedszkolaki od 14 sierpnia będą korzystać z kolejnych dwóch świeżo odnowionych łazienek przy salach przedszkolnych (w ubiegłym roku udało się wyremontować dwie łazienki). W przedszkolu w Otrębusach trwa jeszcze wymiana okien, a w Brwinowie na ul. Słonecznej-podłogi.

Wiele dzieje się także w naszych gminnych szkołach. Obecnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy wykonującego wentylację mechaniczną w sali gimnastycznej przy ZS nr 1, w drugim etapie planowany jest przetarg na wykonanie ocieplenia i elewacji sali. W szkole w Otrębusach trwają remonty związane z wymianą 64 okien i odnowieniem dwóch łazienek. W zeszłym roku udało się tu przeprowadzić pilny remont dachu. Połowę kosztów, które wyniosły 400 tys. zł, udało się pozyskać z rezerwy subwencji oświatowej MEN.
Trwają już prace porządkowe po wymianie wykładzin w salach w szkole w Żółwinie. W ubiegłym roku szkoła zyskała nowe kotły c.o. podobnie jak ZS nr 2 w Brwinowie. Zlecono także wykonanie dokumentacji projektowej wentylacji mechanicznej z chłodzeniem auli Liceum Ogólnokształcącego w Brwinowie.

Potrzeby na remonty w szkołach i przedszkolach są duże, ale sporo udało się już zrobić. Tym bardziej cieszy fakt, że niebawem rozpocznie się realizacja nowej placówki oświatowej na terenie naszej gminy - przedszkola po północnej stronie Brwinowa.