Świąteczne czwartkowe popołudnie wielu mieszkańców gminy Brwinów zdecydowało się spędzić w dworku Zagroda, gdzie zaśpiewała Justyna Jary i zagrało Swoją Drogą Trio. To był bardzo dobry wybór!

Akordeon, gitara i trąbka zabrzmiały razem w zabytkowym dworku przy ul. Grodziskiej 57 kilka minut po godz. 17-tej. Artyści zaprezentowali się w repertuarze, który z tęsknotą wspominają najstarsi mieszkańcy Brwinowa. Posłuchać przyszli również młodsi. Muzyka z lat 20. XX wieku zafascynowała bardzo wiele osób, co szczególnie ucieszyło wykonawców i organizatorów koncertu.
 
Dobrze znane polskie przeboje, takie jak: „Ta ostatnia niedziela”, „Rebeka”, „Skrwawione serce”, czy „Już nigdy” zaśpiewała wokalistka i aktorka Justyna Jary. Podczas plenerowego koncertu wśród zieleni do nucenia zachęcały również inne przeboje okresu międzywojennego „Ach Ludwiko”, „Ballada o Felku Zdankiewiczu” czy „Tango przy kominku” – rzewne tango o miłości – wspomnienie lat młodości – jak zapowiedziała je solistka. Repertuar przypadł do gustu rozbawionej widowni, która kilkakrotnie prosiła o bis. A na bis muzycy zaintonowali m.in. polkę „Ram, ciam, ciam” o prawobrzeżnej stronie Wisły.
 
Letnia pogoda, dzień wolny od pracy i zachęcający, melodyjny repertuar sprawiły, że w Zagrodzie pojawiło się bardzo wielu mieszkańców gminy. – Tyle osób jeszcze tu nie było – powiedział ktoś w tłumie. Padały pytania o znakomitych wykonawców i prośby o kolejne takie koncerty. Dodatkową niespodziankę przygotowały panie z Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa, które obdarowywały przybyłych książkami wydanymi z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 40-lecia istnienia stowarzyszenia.      

Organizator koncertu – Fundacja Akademia Profil otrzymała dotację w ramach wspierania przez gminę Brwinów działalności pożytku publicznego.