W dniach 9-11 czerwca 2014 r. w warszawskim Teatrze Palladium odbyły się VII Juwenalia III Wieku - największa w kraju impreza integrująca seniorów i promująca twórczą aktywność na emeryturze. Na scenie zaprezentował się także Uniwersytet Każdego Wieku z Brwinowa.


Do udziału w Juwenaliach zgłaszać się mogły chóry, zespoły muzyczne, soliści, grupy teatralne i taneczne. Zaprezentować można było także swoje prace plastyczne, fotografie, filmy oraz utwory literackie. Na imprezie nie zabrakło uczestników z Brwinowa: na scenie podopieczni Anny Abramowicz wykonali m.in. "Tańce w Kręgu", które cieszą dużą popularnością. Grupa coraz częściej rusza w trasy koncertowe. Na scenie Teatru Palladium pokazała tańce dawne: włoskie, greckie szkockie i izraelskie.

–Wszystkie prace i występy oceniane były przez profesjonalne jury. Uczestnicy wzięli udział w integracyjnym pikniku oraz w spotkaniach, na których opowiadali młodzieży o swoich doświadczeniach z okresu PRL-u – relacjonuje dyrektor Ośrodka Kultury w Brwinowie, Anna Sobczak.

W całym kraju działa już ponad 200 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Brwinowski Uniwersytet Każdego Wieku rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Gminny Ośrodek Kultury, który obecnie sprawuje opiekę nad UKW oferuje seniorom bogatą ofertę zajęć. Nauka języków obcych (włoski, francuski, niemiecki, angielski), informatyka i szeroka gama zajęć ruchowych (joga, pilates, nordic walking, aerobik) - to tylko część propozycji dla seniorów. Średnio raz w miesiącu organizowane są wykłady otwarte i wycieczki krajoznawcze. Z końcem czerwca planowana jest przerwa wakacyjna, ale jesienią rusza kolejny rok akademicki. Deklaracje uczestnictwa będą wówczas przyjmowane w Ośrodku Kultury.