Do Urzędu Gminy Brwinów dotarły sygnały o tym, że na terenie gminy Brwinów pojawiły się osoby podające się za „poborców podatków” lub „ankieterów”.
 

Oszuści mogą chcieć wykorzystać fakt, że trwa jeszcze roznoszenie decyzji podatkowych. Pracownicy Urzędu Gminy, którzy doręczają je bezpośrednio mieszkańcom do domów, nie pobierają przy tym żadnych opłat i nie przyjmują gotówki.

W przypadku pojawiających się także „fałszywych ankieterów” – wprowadzają oni mieszkańców w błąd, mówiąc, że prowadzą badania opinii publicznej na zlecenie Urzędu Gminy Brwinów. Dopiero 22 i 29 marca mogą zapukać do Państwa domów studenci Uniwersytetu Warszawskiego Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych. Poproszą o wypełnienie ankiety, którą Państwu przekażą i po którą zgłoszą się w ustalonym czasie jeszcze tego samego dnia. Tę akcję (odbywającą się 22 i 29 marca) finansuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”. Więcej informacji na ten temat już wkrótce w osobnym artykule na stronie www.brwinow.pl.