Na początku maja przypadają dni ustawowo wolne od pracy. Urząd Gminy Brwinów będzie nieczynny, ale 2 maja w budynku przy ul. Grodziskiej 12 pełniony będzie dyżur w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego.   


1 maja to dzień ustawowo wolny od pracy, podobnie jak przypadający w tym roku w sobotę 3 maja. Zgodnie z Kodeksem Pracy wszyscy pracodawcy są zobowiązani w tej sytuacji do wyznaczenia dodatkowego wolnego dnia. W Urzędzie Gminy Brwinów jest to 2 maja. Nie oznacza to jednak długiego weekendu dla wszystkich urzędników.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, ustalonym w związku z zaplanowanymi na 25 maja 2014 r. wyborami do Parlamentu Europejskiego, komitety wyborcze mogą jeszcze do 2 maja zgłaszać swoich kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. W piątek 2 maja w godzinach 8-14 w budynku Urzędu Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12 dyżurować będą pracownicy przyjmujący zgłoszenia.

W sobotę 3 maja pracować będą osoby zaangażowane w organizację uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja. Interesanci, chcący załatwić sprawy urzędowe, mogą to uczynić w tym tygodniu do środy 30 kwietnia włącznie lub po „długim weekendzie”, od poniedziałku 5 maja.