Wymiana dzieci i młodzieży w ramach partnerstwa gmin Brwinów i Trzebiatów jest już od kilku lat wakacyjną tradycją. Za tydzień grupa młodych brwinowian wyjedzie nad morze. W ostatnich dniach w Warszawie i Brwinowie gościli młodzi trzebiatowianie.


Goście nocują w Warszawie i w tym roku zwiedzają z przewodnikiem przede wszystkim miasto stołeczne. Poznają tam nie tylko historię i zabytki, ale też współczesność. Jedną z pierwszych atrakcji była na przykład wizyta w punkcie informacyjnym warszawskiego metra. Środa była jednak dniem spędzonym w Brwinowie. Jak relacjonuje Anna Sobczak, dyrektor Ośrodka Kultury w Brwinowie, który zorganizował pobyt dzieci z Trzebiatowa na Mazowszu:
Program każdego dnia jest bardzo intensywny. U nas odwiedzili Muzeum Motoryzacji w Otrębusach, spotkali się z Burmistrzem, podczas spaceru po brwinowskim Rynku, parku i cmentarzu poznawali historię Brwinowa, zjedli jagodzianki od pani Jarzyny i na koniec dnia trafili do "Zagrody". Tropikalny upał odwiódł nas od pomysłu rozpalenia ogniska, za to więcej czasu spędziliśmy w samym dworku, oprowadzani przez panią prezes Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa, Krystynę Nowicką. Na gości z Trzebiatowa czekał z resztą cały Zarząd Towarzystwa. W tle na zdjęciach widać fragmenty wystawy, która przyjechała do „Zagrody” z polskiej sekcji IBBY, Stowarzyszenia Książki dla Młodych.


Goście w sobotę wracają do Trzebiatowa: z niezapomnianymi wrażeniami z pobytu na Mazowszu.
 

View the embedded image gallery online at:
https://www.brwinow.pl/2245-trz.html#sigProIda967fe9acd

fot. AGP Metro Polska, A.Gonarczyk, PR