W miniony weekend odbyły się w Nadarzynie zawody pn. „Sport – bezpieczeństwo – obronność”. Brwinów reprezentowany był przez pracowników samorządu, uczniów gimnazjum nr 2 i brwinowskiego liceum.

Zawody strzeleckie mają długą tradycję: już po raz dziewiętnasty rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach strzeleckich zaproszeni goście oraz młodzież ze szkół powiatu pruszkowskiego. Nagrodami były puchary ufundowane przez powiat pruszkowski oraz włodarzy okolicznych gmin. W pojedynkach strzeleckich chłopców młodzi uczestnicy zawodów walczyli o puchar burmistrza gminy Brwinów. W tej konkurencji zwyciężyła drużyna z LO im. Władysława Broniewskiego z Błonia, a brwinowscy licealiści stanęli na najniższym stopniu podium.

Z pistoletu pneumatycznego celnie strzelały dziewczęta z gimnazjum nr 2 w Brwinowie, które uplasowały się na drugim miejscu w zmaganiach o puchar przewodniczącego rady powiatu pruszkowskiego. Strzelając z pistoletu pneumatycznego, gimnazjaliści i uczniowie LO im. J. Iwaszkiewicza wywalczyli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

W rozgrywanym wśród zaproszonych gości dwuboju mężczyzn burmistrz Arkadiusz Kosiński nie miał sobie równych: jako zwycięzca opuścił zawody z pucharem ufundowanym przez Starostę Pruszkowskiego. Burmistrz zwyciężył pozostałych uczestników również w strzelaniu z karabinu sportowego. Z pistoletem pneumatycznym poradził sobie prawie tak samo dobrze - zajął drugie miejsce, a tuż za nim uplasował się radny Maciej Szmyt, zdobywca pucharu komendanta WKU Ochota. Swych sił na strzelnicy w Nadarzynie próbowali także radni Rafał Wysocki i Grzegorz Mieszała.