Świętowanie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uatrakcyjni miasteczko harcerskie na brwinowskim Rynku oraz przejazd motocyklistów White Arrows z przystankiem przy Pomniku Niepodległości.

Po mszy św., która zostanie odprawiona w kościele św. Floriana w Brwinowie o godz. 10.00, uroczystości przeniosą się pod Pomnik Niepodległości. Po zakończeniu oficjalnej części już po raz kolejny na brwinowskim rynku zagości harcerskie miasteczko. Harcerze zaplanowali wiele atrakcji dla uczestników: strzelnica ASG dla dzieci i dorosłych, salonik gier, konkurs plastyczny – to tylko niektóre punkty imprezy. Można będzie odwiedzić szpital polowy, w którym harcerze będą instruować, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Będzie można również skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia i poziomu cukru. Dla rozgrzania w jesienne listopadowe popołudnie przewidziana jest gorąca grochówka.  Aktywni rodzice harcerzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przyjaciół Szczepu zadbają o słodki poczęstunek.

Około 14.45 na rynku można spodziewać się kolumny motocyklistów z Klubu Motocyklowego White Arrows z Kozerek. Na trasie Rajdu „Drogi do Wolności 1795-1918” znajdą się miejsca pamięci związane z powstaniami oraz odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. W Brwinowie motocykliści złożą hołd Marszałkowi Piłsudskiemu pod jego pomnikiem.

Organizator miasteczka harcerskiego – Chorągiew Stołeczna ZHP Hufiec Pruszków – otrzymał dotację w ramach wspierania działalności pożytku publicznego przez gminę Brwinów.