Media interesują się tematem kandydowania społeczników do samorządu. Wywiady z burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim przeprowadzili m.in. redaktor Kuba Witkowski z radiowej Trójki  oraz gazeta „Metro”.

Zarówno w wywiadzie radiowym, jak i tym, który został opublikowany w stołecznym „Metrze”, redaktorzy pytali burmistrza Arkadiusza Kosińskiego o to, czy procedury, którymi musi kierować się pełniąc funkcję burmistrza zmieniły jego plany i sposób patrzenia na podejmowane dotychczas działania.Podejścia do tego, jak wydawać gminne pieniądze, nie zmieniłem. Są sprawy dla mieszkańców priorytetowe, to m.in. edukacja, ochrona zdrowia, pomoc społeczna. Pilnujemy się, by pieniądze wydawać według przemyślanej koncepcji. Inwestujemy np. w budowę przedszkola, planujemy rozbudowę jednej ze szkół. Przebudowujemy podstawowy szkielet dróg, dopiero gdy zostanie to zrobione, to w dalszej kolejności możemy robić mniejsze uliczki – mówił burmistrz w wywiadzie dla „Metra”. W rozmowie z redaktorem Kubą Witkowskim w Programie 3 Polskiego Radia podkreślał, że ważna jest doświadczenie posiadane przez społeczników. – Jako inżynier pracowałem przy różnego rodzaju budowach, jako kierownik miałem częsty kontakt z urzędnikami. Wiedziałem więc, jakich problemów mogę się spodziewać.

Co może zaskoczyć społecznika w pracy samorządowej? – Przede wszystkim złe prawo, które utrudnia pracę, a czasem ją wręcz paraliżuje (…) To m.in. prawo zamówień publicznych, które każe się kierować najniższą ceną przy rozstrzyganiu przetargów, na dalszy plan spychając wiarygodność wykonawcy i realność wykonania zlecenia.

W gminie Brwinów, podobnie jak w wielu gminach w Polsce, do samorządu w jesiennych wyborach startować będą osoby działające w rożnego rodzaju organizacjach pozarządowych. 16 listopada w gminie Brwinów będzie można oddać głos na kandydata zgłoszonego przez 1 spośród 14 zarejestrowanych komitetów. Wśród kandydatów do pracy w samorządzie jest sporo osób zaangażowanych w działalność lokalną. – Żadne stowarzyszenie nie założyło jednak komitetu pod własnym szyldem, startują z nich pojedyncze osoby – podkreśla burmistrz.

Redaktor Kuba Witkowski udostępnił wrześniową audycję wyemitowaną na antenie radiowej Trójki. Zapraszamy do posłuchania:Link do artykułu w „Metrze’:
http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,16842310,W_tegorocznych_wyborach_samorzadowych_pojawilo_sie.html