Sobota, 18 maja 2013 r. w gminie Brwinów minęła pod hasłem turniejów i zawodów sportowych. Jednym z wydarzeń była I Mazowiecka Liga Ju-jitsu  i Judo Dzieci zorganizowana przez Stowarzyszenie Długa Ławka w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

Młodzi uczestnicy z gminy Brwinów oraz dziewięciu okolicznych klubów zaprezentowali się dziesięciu kategoriach ju-jitsu i judo ustalonych przez organizatorów. - Dla znacznej części startujących był to pierwszy publiczny występ na macie. Emocje udzielały się  dzieciom i ich rodzicom, a hala na Żwirowej trzęsła się w posadach od głośnego dopingu – relacjonuje kierownik sekcji, Andrzej Pilipczuk.
Gminę Brwinów reprezentowali zawodnicy z sekcji judo i ju-jitsu UKS Czerwone Smoki Brwinów oraz Niepublicznego Przedszkola Tuptuś. Na wyróżnienie zasługują występy: Oli Gomuły, Borysa Owockiego i Karoliny Jankowskiej. Jednym z najładniejszych rzutów w turnieju ju-jitsu popisał się Waldemar Zdybel, zwycięzca w kategorii rocznik 2003 chłopców.
 
Impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym z dotacji Gminy Brwinów. W pomoc zaangażowali się także: Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, Niepubliczne Przedszkole Tuptuś oraz TG Sokół.
Sponsorami byli firma Aarsleff Polska i  Centrum Zaopatrzenia Biznesu z Brwinowa.