Gmina Brwinów po raz drugi została uhonorowana tytułem „Sportowa Gmina” przyznawanym przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej. Burmistrz Arkadiusz Kosiński odebrał certyfikat podczas VII Gali Sportowej Polski, która odbyła się w czwartek, 15 listopada w Warszawie.

To już IV edycja wyróżnienia, którym uhonorowano do tej pory 131 miast oraz gmin z całej Polski. Wyróżnienia "Sportowa Gmina" przyznawane są samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji.  Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazły się zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową, jak i mniejsze miasta i gminy, które na skalę swoich możliwości i potrzeb realizują program rozwoju infrastruktury sportowej połączony z promocją sportu i rekreacji.

Gmina Brwinów od lat inwestuje w infrastrukturę sportową. Przy gminnych szkołach działają wielofunkcyjne nowoczesne kompleksy boisk szkolnych. W czerwcu tego roku oddano do użytku nowoczesne boiska „Orlik 2012” w Żółwinie. Mieszkańcy gminy Brwinów są bardzo zaangażowani w rozwój sportu o czym świadczy duża liczba klubów sportowych działających na naszym terenie. Hokej na rolkach, kulturystyka, piłka nożna, judo, ju-juitsu, siatkówka, tenis stołowy, tenis ziemny i jazda konna to sportowe specjalności gminy. Wiele klubów sportowych odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej czy międzynarodowej.

Wyróżnienia przyznawał kapituła w składzie: Monika Filipiuk, Specjalista ds. funduszy UE, Ekspert PKIS, Grażyna Rabsztyn, Członek Zarządu Fundacji „Centrum Edukacji Olimpijskiej”, Krzysztof Miklas, dziennikarz i komentator sportowy, Danuta Burzyńska, redaktor naczelna miesięcznika „Builder” oraz Norbert Skupiński, redaktor naczelny miesięcznika „sportplus”.

W trakcie czwartkowej uroczystości wręczono tez nagrody dodatkowe: złote medale Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej otrzymały dwie wybitne lekkoatletki: Irena Szewińska i Grażyna Rabsztyn oraz prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Jerzy Grochulski. Uhonorowano też ambasadorów „Sportowej Polski”oraz wręczono dyplomy w kategorii „Produkt na Medal".

View the embedded image gallery online at:
https://www.brwinow.pl/2145-sportowa-gmina.html#sigProIda2c977af7f