W niedzielę 11 maja 2014 r. można się wybrać do Żółwina na majówkę sportowo-muzyczną. Gwiazdą wieczoru będzie folkowa Orkiestra Świętego Mikołaja.

Organizatorzy imprezy - Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie i Klub Sportowy „Tennis Life” - zapraszają całe rodziny na niezwykłą majówkę, która odbędzie się  na boiskach Orlik w Żółwinie przy ul. Szkolnej.  O godzinie 16 rozpocznie się część tenisowa: pokazy minitenisa przygotowane przez Zespół Szkół nr 1 w Brwinowie oraz mecze z udziałem czołowych tenisistek i tenisistów z Mazowsza w kategorii do 10 lat. – Gorąco zapraszamy do przyjścia na Orlik, który w niedzielne popołudnie będzie z pewnością centrum tenisowym Mazowsza. Przygotujemy kilkanaście minikortów, na których będzie można pograć z dziećmi szkolonymi przez nasz klub. Zapewniamy niezbędny sprzęt, wystarczą tylko dobre chęci i odrobina odwagi.  – zachęca do odwiedzin na Orliku prezes KS Tennis Life Waldemar Cecuła. W planach są także gry i zabawy sportowe związane z innymi  dziedzinami sportu.

Część muzyczna imprezy rozpocznie się o godzinie 18. Na majówce w Żółwinie wystąpi Orkiestra Świętego Mikołaja. Zespół jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów folkowych. Cechą tej kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie różnych technik wokalnych, m.in. białego śpiewu. Niepowtarzalne brzmienie tworzą też oryginalne, tradycyjne instrumenty związane z kulturą ludową różnych narodów.  Głównym źródłem inspiracji dla Orkiestry Świętego Mikołaja pozostaje jednak muzyka polska, łemkowska i huculska.

Patronat nad sportowo-folkową imprezą w Żółwinie objęli Polski Związek Tenisowy i Burmistrz Gminy Brwinów.