Najciekawsze pomysły teatrów, organizacji pozarządowych i ośrodków kultury z całej Polski mogą uzyskać dofinansowanie w programie „Lato w teatrze”.  Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie został zakwalifikowany do kolejnego etapu. Są duże szanse na to, że wakacyjna oferta OKeja wzbogaci się o półkolonie teatralne.

Do Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie wpłynęło 77 wniosków. O dofinansowanie wakacyjnych projektów skierowanych do dzieci i młodzieży starają się m.in. tak renomowane instytucje jak warszawski Teatr Dramatyczny czy Teatr Baj z Torunia. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 50 projektów. Wśród nich jest projekt przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie. Jeśli pomyślnie przejdzie dalszy etap rekrutacji, młodzi mieszkańcy gminy Brwinów wezmą udział w warsztatach i spotkaniach z artystami. – Spośród 50 wniosków do realizacji wybranych zostanie ok. 30 – mówi Magdalena Szpak, koordynator programu „Lato w Teatrze” z ramienia Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Zwycięskie projekty otrzymają wsparcie instytutu, a uczestnicy wakacyjnych warsztatów zyskają wyjątkową okazję do tego, by w praktyce przeżyć przygotowania do spektaklu i premierę własnego przedstawienia teatralnego. Będzie to doskonała okazja do rozwinięcia własnych umiejętności aktorskich, muzycznych, zainteresowań scenografią i techniką sceniczną. Nowatorska forma edukacji kulturalnej z pewnością przypadnie dzieciom do gustu. Być może któreś z nich zapragnie w przyszłości rozwijać odkryte w ten sposób talenty?  

Trzymajmy kciuki za projekt Okeja. Wyniki powinniśmy poznać pod koniec kwietnia br.