Na ostatniej sesji w 2013 roku, która odbyła się 30 grudnia, brwinowscy radni uchwalili nadanie imienia Feliksa Nowosielskiego nowemu rondu, które powstało u zbiegu ulic Pruszkowskiej i Granicznej.


Feliks Nowosielski  to urodzony 20 listopada 1800 r. w Brwinowie oficer Wojska Polskiego i działacz emigracyjny, uczestnik walk powstania listopadowego, bitwy pod Arsenałem, Olszynką Grochowską oraz obrony Woli. Za stawianie mostu w Ostrołęce, pod ostrzałem artyleryjskim, został odznaczony Złotym Krzyżem Virtuti Militari. Jest autorem książki „O kształceniu serca” w której opisał obowiązki każdego Polaka w pracy nad sobą i rozwijaniu cnót, które stanowią o sile całego narodu. Przebywał we Francji, Szwajcarii i Anglii, gdzie przez kilka lat mieszkał w Londynie. Był bardzo zaangażowanym działaczem emigracyjnym: współpracował z Karolem Stolzmanem, Franciszkiem Gordaszewskim, Konstantym Zaleskim i Józefem Dybowskim w Komitecie Młodej Polski, angażując się w działania na rzecz odzyskania niepodległości Polski.
 
–  W kwietniu przyszłego roku przypada 150. rocznica śmierci Feliksa Nowosielskiego. Chcielibyśmy go upamiętnić, przybliżając jego osobę zarówno dorosłym mieszkańcom, jak i dzieciom w szkołach m.in. nazywając jego imieniem nowe rondo, reprintem książki pt. „O kształceniu serca”, a także organizując we wszystkich gimnazjach i starszych klasach szkół podstawowych lekcje historii o Feliksie Nowosielskim – mówi burmistrz Arkadiusz Kosiński.
 
Feliks Nowosielski zmarł w Londynie 22 kwietnia 1864 r. i został pochowany na cmentarzu Highgate na wzgórzu Orła Białego. Na terenie parafii św. Floriana znajduje się grób rodziny Nowosielskich. Ojciec Feliksa Nowosielskiego był rządcą dóbr brwinowskich i uczestnikiem Insurekcji Kościuszkowskiej.